Вибір між насосом і насосною станцією залежить від ваших потреб у воді, бюджету та інших факторів. Насос є головною складовою насосної станції.
Якщо вам достатньо організувати полив присадибної ділянки, набір ємностей (літнього душу та ін.), то вам достатньо встановити насос. Але якщо ви плануєте організувати водопостачання кухні, санвузла, автоматичного поливу тощо, без насосної станції вам не обійтися.
Поверхневі насоси - це насоси, які встановлюються на поверхні землі, в безпосередній близькості до джерела водопостачання. Вони використовуються для перекачування води зі свердловин (відстань від насоса до поверхні води в свердловині не більше 9 метрів), а також із наземних резервуарів, водойм, для осушення ділянок та видалення забрудненої рідини. Поверхневі насоси бувають різних видів, залежно від принципу дії та конструкції. Найпоширеніші види поверхневих насосів для свердловини:
Для підняття води зі свердловини використовують насоси із вбудованим ежектором. Ежектор (струменевий насос) зменшує гідростатичний тиск і створює розрядження, необхідне для підняття води. Такі насоси називаються самоусмоктуючими.
Побутова насосна станція - це обладнання, яке забезпечує автономне водопостачання приватного будинку чи дачі зі свердловини чи колодязя.
Насосна станція складається з насоса та автоматики, яка керує роботою цього насоса.Принцип роботи насосної станції полягає в тому, що насос викачує воду з джерела та подає її в гідроакумулятор – бак з еластичною мембраною, яка заповнюється водою та стискає повітря у порожнині бака. Коли тиск у системі досягає заданого значення, насос вимикається. Коли відкривається кран, вода подається із бака за рахунок тиску повітря. Коли тиск падає до мінімального рівня, насос знову вмикається та заповнює бак водою. Таким чином, насосна станція підтримує постійний напір та витрата води у системі. Автоматика також буває електронною.
Насосна станція із самовсмоктувальним насосом.
Несамовсмоктувальні насоси. Такі насоси краще не використовувати.
www.burim.kiev.ua
Тел. 067 844 8844